220 W solární panel

Kompaktní a skladný

Solární panel byl od základu navržen tak, aby byl vysoce kompaktní. Je o 10 % menší než srovnatelné 220 W panely, šetří místo díky tenčímu tvrzenému sklu a menší ploše potřebné pro daný výkon.

Zvládne více

Maximální využití slunečních paprsků

Oboustranný přenosný solární panel EcoFlow dosahuje na přední straně výkonu až 220 W a na zadní straně až 155 W pomocí odraženého světla. Právě zadní strana tak dokáže zachytit až o 25% více solární energie a ještě rychleji tak dobít bateriovou stanici.

Odolné provedení

Jako stvořený do náročných podmínek. Díky své konstrukci a velice tenkému tvrzenému sklu je až pětkrát odolnější než obdobné srovnatelné panely na trhu. Vydrží teplotu až 300 °C. Díky pouzdru pro přenášení bude panel v bezpečí i při transportu a můžete ho využít také jako stojan.

Pouzdro, co není jen pouzdro

Přepravní skořepinové pouzdro neslouží jen jako ochrana při převozu nebo přenášení. V momentě, kdy dorazíte do cíle své cesty, můžete jej využít jako stojan pro správné nasměrování stojanu vzhledem k dopadajícím slunečním paprskům.

Odolný proti vodě a prachu

220 W panel EcoFlow je zcela odolný proti vodě a prachu. Takže ať už prší, fouká vítr nebo intenzivně svítí slunce, váš panel je v bezpečí díky stupni krytí IP68.

V balení najdete

V balení najdete V balení najdete

1. 220 W solární panel 2. Přepravní a ochranné pouzdro 3. Uživatelský manuál 4. Karabiny pro uchycení panelu na pouzdro

Nejčastěji kladené dotazy

Ve většině případů je normální, že solární panel nedodává svůj plný jmenovitý výkon. Důvody a doporučení: 1. Intenzita světla. Množství světla dopadajícího na panel bude mít za následek kolísání výkonu. Je pravděpodobnější, že při používání výrobku za jasného dne během poledního slunce dosáhnete hodnot jmenovitého výkonu blíže hodnotám získaným za testovacích podmínek, než když výrobek používáte ráno nebo později odpoledne. Povětrnostní podmínky také ovlivní množství slunečního světla, které na panel dopadá. Je méně pravděpodobné, že dosáhnete hodnot jmenovitého výkonu v mlhavých, zatažených nebo deštivých podmínkách. 2. Teplota povrchu. Teplota povrchu solárního panelu také ovlivní množství energie. Čím nižší je povrchová teplota panelu, tím více energie bude zpracovávat. Solární panely zpracují více energie, když se používají v zimě, to je zcela běžné. Solární panely obecně dosahují v létě teploty okolo 60 °C. To snižuje jmenovitý výkon zhruba o 13 %, a to i přes větší množství světla dopadajícího na panel. 3. Úhel slunečních paprsků. Za optimálních světelných podmínek by sluneční paprsky měly zůstat kolmé k povrchu panelu, aby byl výkon co nejlepší. Rozdíl +/-10 stupňů slunečního světla dopadajícího na panely má malý vliv na jejich výkon. 4. Stínění panelu. Povrch solárního panelu by neměl být během používání stíněn. Zakrytí způsobené stíny, cizími předměty nebo třeba i sklem může výrazně snížit výkon.
To závisí především na povětrnostních podmínkách. Obecně řečeno, za jasného dne bez mraků, když paprsky dopadají na panel pod úhlem 90°, panel obvykle generuje výkon 160 W až 180 W. (aktuální testovací podmínky - Intenzita záření 800 W až 900 W/m2 s teplotou panelu 50 °C. Standardní testovací podmínky - Intenzita záření 1000 W/m2, AM1,5 s teplotou panelu 25°C. Výstupní hodnoty blízké nominálním hodnotám byly běžně pozorovány na poledním slunci během zimního období.)
Provozní a skladovací teplota solárního panelu je -20 °C až 85 °C. Během skladování by měl být panel složen do původního tvaru a uložen v ochranném pouzdře, které poskytuje produktu dostatečnou ochranu. Chcete-li prodloužit životnost panelu, zajistěte, aby produkt nebyl vystaven vnějšímu tlaku a nárazům během skladování. Samotný solární panel je vyroben ze skla a neměl by tedy spadnout, být ohýbán nebo jinak mechanicky poškozován. V opačném případě může dojít k porušení skla a poškození panelu. Na jakékoli takové poškození se nevztahuje záruka.
Na přední straně dvouplášťového solárního panelu je připojovací rozhraní. Tato strana panelu by měla být umístěna přímo ke slunci. Protože zadní strana panelu směřuje od slunce, negeneruje elektřinu obvyklým způsobem. Obecně lze říci, že zadní strana panelu využívá okolní světlo ke zvýšení celkového výkonu panelu o 5 až 25 %. Toto číslo je vyšší, pokud jsou použita zrcadla nebo pokud je úroveň okolního světla vysoká. V případě, že by byla směrem ke slunci otočená zadní strana, bude generovat jen 80 % energie ve srovnání s použitím přední strany. Použití panelu tímto způsobem nemá na produkt negativní vliv.
Ano, ale jen některé typy. Použitá napájecí stanice musí být kompatibilní se standardy MC4, aby správně fungovala. Kromě toho nemusí stanice jiných značek nabízet stejnou úroveň kompatibility, jako napájecí stanice značky EcoFlow a nemusí nabízet stejnou úroveň výkonu.
Ano, ale nedoporučuje se to. Zatímco napětí obou panelů jsou stejná, proudové hodnoty stejné nejsou. To znamená, že při sériovém zapojení panelů bude proud omezen na proud 110 W panelu a nebude možné využít plný výkonnostní potenciál 220 W panelu, což vede ke scénáři 1+2<3. Pokud máte v úmyslu zapojit
Ano, ale nedoporučuje se to. 220 W solární panel má maximální jmenovitý proud 12 A. Ačkoli tyto panely lze zapojit paralelně, stanice DELTA a RIVER podporují maximální vstupní proud 12 A. Paralelní zapojení zvyšuje výkon zdvojnásobením proudu, ale při tomto zapojení panelů by došlo ke scénáři 1+1=1, kdy je vstupní proud omezen na 12 A. Nedoporučujeme panely zapojovat paralelně, pokud nepoužíváte jinou stanici se možností vstupního proudu 20 A nebo vyšším.

Technické specifikace

Jmenovitý výkon

Přední strana 220 W; zadní strana 155 W

Napětí naprázdno

21,8 V (Vmp 18,4 V)

Proud nakrátko

Přední strana 13 A (Imp 12 A); zadní strana 8,8 A (Imp 8,4 A)

Účinnost

22 až 23 %

Typ článků

Monokrystalický křemík

Typ konektoru

MC4

Hmotnost

14 kg (solární panel samotný 9,5 kg)

Rozměry - rozložený

82 x 183 x 2,5 cm

Rozměry - složený

82 x 50 x 3,2 cm

Rozsah provozních a skladovacích teplot

-20 °C až 85 °C