Phantom 4 Advanced

Visionary Intelligence.
Elevated Imagination.

Nová kamera je osazena 1-palcovým 20-megapixelovým snímačem, který je schopný natáčet 4K/60fps video a pořizovat sekvenční fotografie při 14 snímcích za vteřinu. Systém FlightAutonomy disponuje pěti obrazovými čidly pro vnímání překážek ve dvou směrech a vyhýbání se překážkám před sebou. Konstrukce ze slitin titanu a hořčíku zvyšuje tuhost trupu a snižuje hmotnost, Phantom 4 Advanced je tak ještě lehčí, než Phantom 4.


1-palcový Snímač 60fps Mechanická Závěrka Dvojí Kódování 7km Dosah Ovládání 29-minutový Letový Čas


KAMERA S 1-PALCOVÝM 20MP SNÍMAČEM


Palubní kamera nese 1-palcový 20-megapixelový CMOS snímač. Kamera je osazena na míru zkonstruovaným objektivem s osmi členy sestavenými v sedmi skupinách. Mechanická závěrka odstraňuje zkreslení "rolling shutter", které se může objevit na záznamu rychle se pohybujícího předmětu nebo při letu ve vysoké rychlosti. Je stejně výkonná, jako mnoho tradičních "pozemních" kamer. Výkonnější procesor videa podporuje H.264 4K videa při 60fps nebo H.265 4K při 30fps, v obou případech s datovým tokem 100Mb/s. Pokročilé snímače a procesory zajišťují, že je vše zachyceno s více detaily a obrazovými daty, které jsou potřeba pro postprodukci.Zjistit více o kameře a natáčení »
5 OBRAZOVÝCH ČIDEL


Díky osazení systémem FlightAutonomy, který se skládá z pěti obrazových čidel, satelitního pozicování (GPS a GLONASS), ultrazvukových čidel a zdvojených čidel, je Phantom 4 Advanced schopen přesně viset i v místech bez GPS a létat v komplexních prostorách. Dvojice dopředných obrazových čidel detekuje prostor na 30 metrů a umožňuje automaticky zastavit, viset nebo změnit směr letu před překážkami 15 metrů před sebou.

DÁLKOVÝ OVLADAČ SE ZABUDOVANÝM DISPLEJEM


Phantom 4 Advanced+ je vybaven vylepšeným zabudovaným systémem pro přenos HD obrazu Lightbridge s maximálním dosahem přenosu 7km.* 5,5-palcový 1080p displej zabudovaný do ovladače Phantom 4 Advanced+ nabízí svítivost až 1000 cd/m2, to je více než dvojnásobná svítivost oproti běžným mobilním zařízení, to zajišťuje skvělou čitelnost i na přímém slunci. Výdrž baterie je 5 hodin, to z Phantom 4 Advanced+ dělá kompletní řešení pro letecké snímkování. Zabudovaná aplikace DJI GO 4 umožňuje streamovat, upravovat a okamžitě sdílet vaše videa a fotografie ze vzduchu.

*Bez překážek, rušení, v souladu s FCC.

INTELIGENTNÍ LET

Draw

Draw je zcela nová technologie pro zadávání trasy. Jednoduše nakreslete trasu na obrazovce a Phantom 4 Advanced poletí daným směrem v dané výšce. To pilotovi umožňuje soustředit se na práci s kamerou a tvorbu komplexních záběrů. K dispozici jsou dva režimy Draw, které lze použít v různých případech.

Standard: Letoun následuje trasu při stálé rychlosti, kamera je natočena po směru letu.
Free: Letoun následuje trasu pouze na pokyn. V tomto režimu lze kameru natočit jakýmkoliv směrem.

ActiveTrack

Phantom 4 Advanced automaticky rozezná předměty, následuje je a natáčí je v pohybu, to usnadňuje tvorbu komplexních záběrů.

Následování rychle se pohybujícího předmětu může být náročné, ale pokročilé algoritmy pro rozeznání obrazu použité Phantomem 4 Advanced umožňují rozeznat a sledovat předmět a zároveň jej udržet v záběru. Tyto nové algoritmy také rozeznávají více předmětů, od lidí a vozů po zvířata, a upraví tak dynamiku letu pro dosažení plynulého záběru.

Pilot nyní může volit mezi:
Trace – Sledování za nebo před předmětem, automatické vyhýbání se překážkám.
Profile – Let souběžně s předmětem pod různým úhlem pro získání záběru z profilu.
Spotlight – Kamera udržuje předmět v záběru zatímco letoun může letět téměř kamkoliv.

TapFly

Let kamkoliv na obrazovce, stačí jednoduché poklepání. Klepněte kamkoliv na obrazovce pro plynulou změnu směru letu s automatickým vyhýbáním se překážkám* a klepněte znovu pro použití ovládacích pák ke změně směru. Nová funkce AR trasa zobrazuje směr letu v reálném čase pro srovnání v případě, kdyby se měla trasa měnit. Ovládat pákami současně výšku, směr, rychlost a klopení kamery může být složité, TapFly Free umožňuje pilotovi nastavit směr letu a pak pouze měnit natočení Phantoma 4 Advanced a naklonění kamery dle potřeby, aniž by docházelo ke změně směru letu. Celkem jsou k dispozici tři TypFly režimy:

TapFly Forward – Klepněte pro let daným směrem.
TapFly Backward – Klepněte pro let opačným směrem, např. klepněte do dolního pravého rohu obrazovky pro let pozpátku směrem k hornímu levému rohu.
TapFly Free – Uzamkněte let Phantoma vpřed a ovládejte otáčení během letu.

*Vyhýbání se překážkám není dostupné s funkcí TapFly Free.

Návrat Domů

Ve vylepšeném režimu pro návrat domů Phantom 4 Advanced automaticky vybírá nejvhodnější trasu pro návrat podle okolních podmínek. Během letu zaznamenává trasu a umožňuje tak návrat po stejné trase a vyhne se překážkám v případě, kdy dojde k přerušení řídícího signálu.

Podle výšky v momentě ztráty signálu Phantom 4 Advanced je také schopen upravit trasu letu, aby se vyhl překážkám, které zaznamenal během letu. Po vzlétnutí si Phantom 4 Advanced zaznamenává scénu pod sebou a záznam poté porovnává s tím co vidí na cestě zpět, aby dosáhl přesnějšího přistání. Dále může detekovat zem pro vyhodnocení vhodného místa pro přistání. Pokud narazí na jakékoliv překážky, nebo pokud je na zemi voda, upozorní pilota a zůstane viset ve vhodné výšce pro bezpečné přistání.

Režim gest

Použití režimu pro gesta umožňuje snadno pořizovat "selfie" pomocí několika gest, bez dálkového ovládání. Pokročilá technologie pro zpracování obrazu umožňuje Phantomu 4 Advanced přijímat instrukce pomocí gest. Stačí jednoduše zvednout ruce a dívat se na kameru a letoun rozezná tento pohyb a uzamkne tak kameru na osobu ve středu záběru. Jakmile je vše připraveno pro fotografii, stačí roztáhnout ruce pro udělení pokynu. Spustí se třívteřinová samospoušť, je čas zapózovat, to umožňuje zachytit momentky bez dálkového ovládání v rukou.

LETOVÉ VLASTNOSTI

Letové režimy

Různé produkce vyžadují různé letové vlastnosti. Phantom 4 Advanced nabízí tři letové režimy: P, A a S. Přepínání mezi jednotlivými režimy pilotovi umožňuje získat tu správnou kontrolu nad letounem, ať už hledá plynulost záběru, jednoduchost ovládání, inteligentní navigování nebo rychlost. V poziční režimu jsou aktivní funkce TapFly, ActiveTrack, vnímání překážek a pozicování. Sport režim dodává extra hbitost a vyšší rychlost dosahující 72km/h. Atti režim vypne stabilizaci pomocí satelitů a udržuje výšku Phantoma 4 Advanced. Je ideální pro zkušené piloty, kteří vyžadují plynulejší záznam. Režim stativ, který omezuje rychlost na 7km/h, dodává extra preciznost ovládání pro jemné doladění záběru nebo let ve vnitřních prostorách. Infračervené i obrazové senzory jsou v těchto režimech aktivní, pro bezpečný let.

Záložní senzory

Phantom 4 Advanced je vybaven dvojicí kompasů a IMU jednotek, a je tak spolehlivější ve srovnání s mnohými hexa a oktakoptéry. Kompasy a IMU jednotky jsou důležité senzory, které zajišťují stabilní let a Phantom 4 Advanced neustále srovnává data, která získává z obou párů. Pro spolehlivý a stabilní let jsou tato data zpracována pokročilými algoritmy pro kontrolu přesnosti a jakákoliv nepřesná data jsou jednoduše smazána bez narušení letu.

Inteligentní akumulátor

Pro pořízení profesionálního leteckého záběru je potřeba zůstat delší dobu na obloze. Phantom 4 Advanced dosahuje maximálního letového času 29 minut, nabízí tak více času ve vzduchu pro pořízení toho perfektního záběru. Aplikace DJI GO zobrazuje stav akumulátoru a vypočítává zbývající letový čas podle překonané vzdálenosti a dalších údajů. Aplikace upozorňuje při dosažení minimální kapacity potřebné pro bezpečný návrat zpět na bod startu. Akumulátor je vybaven pokročilým systémem pro správu, který předchází přebíjení či úplnému vybití. Při dlouhodobém uskladnění jsou akumulátory automaticky vybity na skladovací napětí, aby bylo dosaženo co nejdelší životnosti.

DJI GO

Při natáčení ze vzduchu stojí za většinou fyzických úkonů, včetně pilotáže a nahrávání, dálkový ovladač. Pro pořízení složitějších záběrů je však nezbytný živý náhled, letové údaje a možnost pokročilého nastavení. To je tradičně ovládáno přes mobilní zařízení, což z něj dělá důležitý nástroj pro letecké snímkování. Aplikace DJI GO je optimalizována právě pro tento účel a je aktualizována současně s letounem pro zajištění podpory všech funkcí. Nabízí srozumitelné a vhodné funkce a může být použita na mobilních zařízeních a také je dostupná v monitoru DJI Crystalsky.

Použití aplikace DJI GO nabízí využití celé řady inteligentních letových režimů. Dále zpřístupňuje manuální nastavení kamery, včetně nastavení ISO, clony, rychlosti závěrky, formátu a dalších. Jakékoliv změny v aplikaci DJI GO se na monitoru promítnou téměř okamžitě. Pro snadné ovládání a přehlednost lze důležité letové údaje a stav video přenosu kontrolovat přímo v aplikaci.

Aplikace DJI GO disponuje funkcemi pro rychlou úpravu záznamu a jeho sdílení na sociálních sítích a dokonce i živý přenos. Po každém letu jsou letové trasy a další údaje automaticky zaznamenány a synchronizovány s propojeným uživatelským účtem DJI GO, kde se k nim můžete později vracet. Záznam letů i data lze snadno nahrávat a procházet.

Ke správnému fungování internetového obchodu a k analýzám návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím. BERU NA VĚDOMÍ