Phantom 4 PRO

Visionary Intelligence.
Elevated Imagination.


Nová kamera je osazena 1-palcovým 20-megapixelovým snímačem, který je schopný natáčet 4K/60fps video a pořizovat sekvenční fotografie při 14 snímcích za vteřinu. Konstrukce ze slitin titanu a hořčíku zvyšuje tuhost trupu a snižuje hmotnost. Systém FlightAutonomy doplňuje dvojici zadních obrazových čidel a infračervené senzory, Phantom 4 Pro tedy vnímá okolí v pěti směrech a je schopen se vyhýbat překážkám ve čtyřech směrech.


1-palcový Snímač 60fps Mechanická Závěrka Dvojí Kódování 5-Směrů Vyhýbaní se Překážkám 7km Dosah Ovládání 30-minutový Letový Čas


KAMERA S 1-PALCOVÝM 20MP SNÍMAČEM


Palubní kamera byla přestavěna pro použití 1-palcového 20-megapixelového CMOS snímače. Kamera je osazena na míru zkonstruovaným objektivem s osmi členy sestavenými v sedmi skupinách a je první kamerou DJI s mechanickou závěrkou, která odstraňuje zkreslení "rolling shutter", které se může objevit na záznamu rychle se pohybujícího předmětu nebo při letu ve vysoké rychlosti. Je stejně výkonná, jako mnoho tradičních "pozemních" kamer. Výkonnější procesor videa podporuje H.264 4K videa při 60fps nebo H.265 4K při 30fps, v obou případech s datovým tokem 100Mb/s. Pokročilé snímače a procesory zajišťují, že je vše zachyceno s více detaily a obrazovými daty, která jsou potřeba pro postprodukci.

VYHÝBÁNÍ SE PŘEKÁŽKÁM V PĚTI SMĚRECH


FlightAutonomy je rozšířeno o pár obrazových stereo čidel s vysokým rozlišením, který je uložen v zadní části letounu a doplňuje tak pár čidel umístěných vpředu, dále je FlightAutonomy rozšířeno o infračervená čidla pro vnímání překážek, která jsou umístěna na stranách. Toto propojení vytváří celek, který je schopen vnímat překážky v pěti směrech a je schopen se jim aktivně vyhýbat ve čtyřech směrech. To chrání Phantom 4 Pro před více překážkami a dává filmařům jistotu potřebnou pro zachycení složitějších kompozic.

DÁLKOVÝ OVLADAČ SE ZABUDOVANÝM DISPLEJEM


Ovladač Phantoma 4 Pro je vybaven vylepšeným systémem Lightbridge pro přenos HD obrazu, který přidává podporu přenosu na frekvenci 5.8 GHz. Možnost výběru mezi 2.4GHz a 5.8GHz umožňuje pilotovi vyhnout se rušení a snižuje prodlevu přenosu obrazu v místech s extenzivním využitím frekvence 2.4GHz. Systémy pro přenos obrazu přes Wi-Fi běžně využívají frekvenci 2.4GHz pro komunikaci s ovladačem, který používá 5.8GHz frekvenci, aby se předcházelo rušení, když oba používají stejnou frekvenci.


Systém pro přenos HD obrazu Lightbridge použitý u Phantomu 4 Pro využívá TDM (Time Division Multiplexing – mutiplex s časovým dělením) pro přenos signálu, což umožňuje odesílat řidicí signály a přijímat video signál na stejné frekvenci. V zástavbě je pásmo 2.4GHz často ovlivněno Wi-Fi, 4G vysílači a dalšími typy rušení, pásmo 5.8GHz zvýší spolehlivost přenosu. Po zapnutí, Phantom 4 Pro zhodnotí úroveň okolního rušení a automaticky vybere přenosovou frekvenci s nejmenším zarušením. Toto zajišťuje optimální dosah přenosu videa až 7km.*


Displej s úhlopříčkou 5.5", rozlišením 1080p a svítivostí 1000 cd/m2 integrovaný s Phantomem 4 Pro je až dvojnásobně jasnější než bežná mobilní zařízení. Jasné a živé barvy jsou snadno viditelné i na přímém slunci. S tímto displejem již není potřeba mobilní zařízení, což usnadňuje předletovou přípravu. Protože je aplikace DJI GO součástí displeje, může být hardware a software plně optimalizován, což snižuje prodlevu videa. Integrovaný HDMI port, slot pro Micro-SD kartu, mikrofon, reproduktor a Wi-Fi připojení umožňuje editaci záznamu uvnitř aplikace DJI GO, který pak můžete sdílet téměř okamžitě. Akumulátor dálkového ovládání s výdrží pět hodin z Phantoma 4 Pro dělá kompletní řešení pro leteckou fotografii a video.

*Bez překážek, rušení, v souladu s FCC.

INTELIGENTNÍ LET

Draw

Draw je zcela nová technologie pro zadávání trasy. Jednoduše nakreslete trasu na obrazovce a Phantom 4 Pro poletí daným směrem v dané výšce. To pilotovi umožňuje soustředit se na práci s kamerou a tvorbu komplexních záběrů. K dispozici jsou dva režimy Draw, které lze použít v různých případech.

Standard: Letoun následuje trasu při stálé rychlosti, kamera je natočena po směru letu.
Free: Letoun následuje trasu pouze na pokyn. V tomto režimu lze kameru natočit jakýmkoliv směrem.

ActiveTrack

Phantom 4 Pro automaticky rozezná předměty, následuje je a natáčí je v pohybu, to usnadňuje tvorbu komplexních záběrů.

Následování rychle se pohybujícího předmětu může být náročné, ale pokročilé algoritmy pro rozeznání obrazu použité Phantomem 4 Pro umožňují rozeznat a sledovat předmět a zároveň jej udržet v záběru. Tyto nové algoritmy také rozeznávají více předmětů, od lidí a vozů po zvířata, a upraví tak dynamiku letu pro dosažení plynulého záběru.

Pilot nyní může volit mezi:
Trace – Sledování za nebo před předmětem, automatické vyhýbání se překážkám.
Profile – Let souběžně s předmětem pod různým úhlem pro získání záběru z profilu.
Spotlight – Kamera udržuje předmet v záběru zatímco letoun může letět téměř kamkoliv.

TapFly

Let kamkoliv na obrazovce, stačí jednoduché poklepání. Klepněte kamkoliv na obrazovce pro plynulou změnu směru letu s automatickým vyhýbáním se překážkám* a klepněte znovu pro použití ovládacích pák ke změně směru. Nová funkce AR trasa zobrazuje směr letu v reálném čase pro srovnání v případě, kdyby se měla trasa měnit. Ovládat pákami současně výšku, směr, rychlost a klopení kamery může být složité, TapFly Free umožňuje pilotovi nastavit směr letu a pak pouze měnit natočení Phantoma 4 Pro a naklonění kamery dle potřeby, aniž by docházelo ke změně směru letu. Celkem jsou k dispozici tři TypFly režimy:

TapFly Forward – Klepněte pro let daným směrem.
TapFly Backward – Klepněte pro let opačným směrem, např. klepněte do dolního pravého rohu obrazovky pro let pozpátku směrem k hornímu levému rohu.
TapFly Free – Uzamkněte let Phantoma vpřed a ovládejte otáčení během letu.

*Vyhýbání se překážkám není dostupné s funkcí TapFly Free.

Návrat Domů

Ve vylepšeném režimu pro návrat domů Phantom 4 Pro automaticky vybírá nejvhodnější trasu pro návrat podle okolních podmínek. Během letu zaznamenává trasu a umožňuje tak návrat po stejné trase a vyhne se překážkám v případě, kdy dojde k přerušení řidicího signálu.

Podle výšky v momentě ztráty signálu Phantom 4 Pro je také schopen upravit trasu letu, aby se vyhl překážkám, které zaznamenal během letu. Po vzlétnutí si Phantom 4 Pro zaznamenává scénu pod sebou a záznam poté porovnává s tím co vidí na cestě zpět, aby dosáhl přesnějšího přistání. Dále může detekovat zem pro vyhodnocení vhodného místa pro přistání. Pokud narazí na jakékoliv překážky, nebo pokud je na zemi voda, upozorní pilota a zůstane viset ve vhodné vyšce pro bezpečné přistání.

Režim gest

Použití režimu pro gesta umožňuje snadno pořizovat "selfie" pomocí několika gest, bez dálkového ovládání. Pokročilá technologie pro zpracování obrazu umožňuje Phantomu 4 Pro přijímat instrukce pomocí gest. Stačí jednoduše zvednout ruce a dívat se na kameru a letoun rozezná tento pohyb a uzamkne tak kameru na osobu ve středu záběru. Jakmile je vše připraveno pro fotografii, stačí roztáhnout ruce pro udělení pokynu. Spustí se třívteřinová samospoušť, je čas zapózovat, to umožňuje zachytit momentky bez dálkového ovládání v rukou.

LETOVÉ VLASTNOSTI

Letové režimy

Ruzné produkce vyžadují ruzné letové vlastnosti. Phantom 4 Pro nabízí tři letové režimy: P, A a S. Přepínání mezi jednotlivými režimy pilotovi umožňuje získat tu správnou kontrolu nad letounem, ať už hledá plynulost záběru, jednoduchost ovládání, inteligentní navigování nebo rychlost. V poziční režimu jsou aktivní funkce TapFly, ActiveTrack, vnímání překážek a pozicování. Sport režim dodává extra hbitost a vyšší rychlost dosahující 72km/h. Atti režim vypne stabilizaci pomocí satelitů a udržuje výšku Phantoma 4 Pro. Je ideální pro zkušené piloty, kteří vyžadují plynulejší záznam. Režim stativ, který omezuje rychlost na 7km/h, dodává extra preciznost ovládání pro jemné doladění záběru nebo let ve vnitřních prostorách. Infračervené i obrazové senzory jsou v těchto režimech aktivní, pro bezpečný let.

7km dosah

Použití zcela nové technologie pro přenos HD obrazu Lightbridge umožňuje Phantomu 4 Pro přenos obrazu na maximální vzdálenost 7km.* Před každým letem projde rozsah dostupných frekvencí a vybere tu s nejmenším rušením. Podpora dvou pásem, 2.4GHz a 5.8GHz, umožňuje spolehlivější kontrolu. Integrace technologie pro přenos obrazu Lightbridge s aplikací DJI GO umožňuje také přenos důležitých letových údajů v reálném čase, může být také použit pro rychlé stažení fotografií a videí do připojených mobilních zařízení.

Systém pro přenos obrazu Lightbridge dále používá pokročilé technologie přenosu a může se automaticky přizpůsobit okolním podmínkám. Zajišťuje přenos obrazu ve vysoké kvalitě s nízkou prodlevou v celém rozsahu a zajišťuje tak plynulou práci s letounem a kamerou. Tradiční analogový přenos videa zabírá širší pásmo a je náchylnější na rušení. Také trpí krátkým dosahem a nízkou kvalitou přenosu. Wi-Fi přenos je kvůli vyšší ceně výkonných vysílačů v porovnání s technologií Lightbridge také slabší, trpí vysokou prodlevou, dlouhým opětovným připojením a krátkým dosahem.

* Bez překážek, rušení, v souladu s FCC.

Záložní senzory

Phantom 4 Pro je vybaven dvojicí kompasů a IMU jednotek, a je tak spolehlivější ve srovnání s mnohými hexa a oktakoptéry. Kompasy a IMU jednotky jsou důležité senzory, které zajišťují stabilní let a Phantom 4 Pro neustále srovnává data, která získává z obou párů. Pro spolehlivý a stabilní let jsou tato data zpracována pokročilými algoritmy pro kontrolu přesnosti a jakákoliv nepřesná data jsou jednoduše smazána bez narušení letu.

Inteligentní akumulátor

Pro pořízení profesionálního leteckého záběru je potřeba zůstat delší dobu na obloze. Phantom 4 Pro dosahuje maximálního letového času 30 minut, nabízí tak více času ve vzduchu pro pořízení toho perfektního záběru. Aplikace DJI GO zobrazuje stav akumulátoru a vypočítává zbývající letový čas podle překonané vzdálenosti a dalších údajů. Aplikace upozorňuje při dosažení minimální kapacity potřebné pro bezpečný návrat zpět na bod startu. Akumulátor je vybaven pokročilým systémem pro správu, který předchází přebíjení či úplnému vybití. Při dlouhodobém uskladnění jsou akumulátory automaticky vybity na skladovací napětí, aby bylo dosaženo co nejdelší životnosti.

DJI GO

Při natáčení ze vzduchu stojí za většinou fyzických úkonů, včetně pilotáže a nahravání, dálkový ovladač. Pro pořízení složitějších záběrů je však nezbytný živý náhled, letové údaje a možnost pokročilého nastavení. To je tradičně ovládáno přes mobilní zařízení, což z něj dělá důležitý nástroj pro letecké snímkování. Aplikace DJI GO je optimalizována právě pro tento účel a je aktualizována současně s letounem pro zajištění podpory všech funkcí. Nabízí srozumitelné a vhodné funkce a může být použita na mobilních zařízeních a také je dostupná v monitoru DJI Crystalsky.

Použití aplikace DJI GO nabízí využití celé řady inteligentních letových režimů. Dále zpřístupňuje manuální nastavení kamery, včetně nastavení ISO, clony, rychlosti závěrky, formátu a dalších. Jakékoliv změny v aplikaci DJI GO se na monitoru promítnou téměř okamžitě. Pro snadné ovládání a přehlednost lze důležité letové údaje a stav video přenosu kontrolovat přímo v aplikaci.

Aplikace DJI GO disponuje funkcemi pro rychlou úpravu záznamu a jeho sdílení na sociálních sítích a dokonce i živý přenos. Po každém letu jsou letové trasy a další údaje automaticky zaznamenány a synchronizovány s propojeným uživatelským účtem DJI GO, kde se k nim můžete později vracet. Záznam letů i data lze snadno nahrávat a procházet.

Ke správnému fungování internetového obchodu a k analýzám návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím. BERU NA VĚDOMÍ