PRODUKTY
Doporučujeme

DJI - Mavic Pro Fly More Combo

Kód: DJIM0250C
Čárový kód: 6958265137990
Značka: DJI
DJI Mavic Pro je malý, přesto výkonný dron, díky kterému se z oblohy stává plátno vaší kreativity, snadno a bez starostí, a pomáhá vám z každého momentu vytvořit moment letecký. Kompaktní schránka uchovává vysoce komplexní technologii, která z Mavic Pro dělá doposud nejsofistikovanější létající kameru DJI. 24 výkonných výpočetních jader, zcela nový systém pro přenos s dosahem až 7 km, 5 optických senzorů a 4K kamera s tříosým stabilizovaným závěsem čekají na váš povel, stačí stisknout tlačítko nebo poklepat na displej.
Není skladem
29 990 Kč
Představení produktu
Popis
Náhradní díly
FAQ

DJI Mavic Pro je malý, přesto výkonný dron, díky kterému se z oblohy stává plátno vaší kreativity, snadno a bez starostí, a pomáhá vám z každého momentu vytvořit moment letecký. Kompaktní schránka uchovává vysoce komplexní technologii, která z Mavic Pro dělá doposud nejsofistikovanější létající kameru DJI. 24 výkonných výpočetních jader, zcela nový systém pro přenos s dosahem až 7 km, 5 optických senzorů a 4K kamera s tříosým stabilizovaným závěsem čekají na váš povel, stačí stisknout tlačítko nebo poklepat na displej.

Plně vybavený combo set pro ještě dokonalejší zážitky, obsahující přepravní batoh, nabíječ s autoredukcí, nabíjecí hub pro 4 akumulátory, nabíjecí adaptér k power bance a 2x pohonný akumulátor navíc.

VÝKONNÝ
Létejte ještě dál
Uvnitř ovladače Mavic, který se vejde do kapsy, se nachází zbrusu nová technologie pro přenos DJI OcuSync, s dosahem až 7km a Full HD 1080p video přenosem.

Bez narážení a škrábanců
Nechráněný dron mohl narážet do překážek při letech na dlouhé vzdálenosti nebo při sestupu z nevhodné výšky v režimu pro návrat domů. Mavic využívá technologii FlightAutonomy aby vnímal okolní překážky do vzdálenosti 15m. Může je tak obletět nebo zastavit a viset a předejít tak nehodě i při létání bez vizuálního kontaktu.

Přesné visení
Pozicování podle satelitů může dronu pomoci viset pouze venku bez okolních překážek a rušení. Dron bez satelitů není schopen přesného pozicování a může tak ve vzduchu plavat. Proto je Mavic vybaven předními a spodními optickými senzory a může tak přesně viset uvnitř budov nebo na místech bez signálu GPS.

Zůstaňte déle ve vzduchu
Mavic je oproti Phantomu 4 sice šestinový, to ale neznamená že by měl létat kratší dobu. Mavic může létat o mnoho déle než byste odhadovali podle jeho velikosti. Je schopen dosahovat až 27 minut letového času a maximální vzdálenosti 13km díky vysoce výkoným a efektivním motorům.

4K Ultra HD Video
Mavic podporuje 4K video při 30 snímcích za vteřinu. Není použíta elektronická stabilizace obrazu, aby byl každý záběr skutečně 4K. Vytvořili jsme miniaturní, extrémně přesný tříosý stabilizovaný závěs pouze pro Mavica, který je schopen kameru stabilizovat i při rychlém pohybu pro dosažení plynulého videa a ostrých fotografií.

Fotografie z výšky
Všichni milujeme skvělé fotografie. Ať už si chcete pořídit momentku nebo si kompletujete portfolio, Mavic a jeho 12 megapixelová kamera s podporou Adobe DNG RAW jsou připraveni k fotografování.

KREATIVNÍ
Natáčejte jako profesionál. Automaticky.
Nepotřebujete filmový štáb když používáte Mavica, protože vše co potřebujete je ActiveTrack. Stačí zaznačit toho, koho chcete natáčet a ActiveTrack se postará o zbytek, můžete tak natáčet jako profesionál.

Zámávejte svému dronu
Když je Mavic ve vzduchu a vy jste v záběru, vše co potřebujete pro pořízení momentky je jednoduché gesto. S Mavicem v módu Gesta si tak můžete pořídit unikátní selfie.

Přesně nastavené ovládání
Když si chystáte záběr nebo létáte uvnitř budov, nechcete letět příliš rychle. Přepněte do módu Stativ a každý pohyb Mavica se stane precizním a pomalým.

SNADNÝ
Létání pomocí telefonu
Možná si chcete pořídit rychlou dronie fotografie, nebo nastavit následování vašeho kamaráda, nebo jen letět do oblak a trochu se proletět. Vše co potřebujete je váš telefon.

Tapfly
Začátečníci mají často problémy s létáním po přímce, protože nejsou zvyklí na joysticky, to ztěžuje natáčení videí. TapFly znamená, že můžete poklepat tam kam chcete letět, a Mavic tak plynule poletí tím směrem a vy se tak můžete soustředit na ovládání kamery a pořizování fotografií nebo videí. Létání může být opravdu tak jednoduché.

Čekající na povel
Mavic reaguje na každý povel téměř okamžitě. Ať už chcete natočit pomalý, lehce plynoucí záběr, nebo si rozproudit krev při 65 kmh rychlosti v módu Sport.

BEZ STAROSTÍ
Dvě sady senzorů. Dvakrát tak spolehlivý
Nejčastějším problémem dronů je senzor, který nefunguje tak, jak by měl. Proto je Mavic vybaven dvěma od každého klícového senzoru. Když jeden selže, druhý jej nahradí.

Vyrovnaný
Zůstaňte ve stejné výšce nad zemí, automaticky. Nedělejte si starosti s tím, že létáte moc nízko, Mavic bude udržovat tu správnou výšku nad nerovnými povrchem.

Bezpečnější, chytřejší akumulátor
Inteligentní pohonný akumulátor Mavic poskytuje letový čas až 27 minut, umožňuje kontrolovat stav akumulátoru v reálném čase během letu pomocí aplikace DJI GO. Dále vypočítává zbývající letový čas a pomáhá tak pilotovi létat bezpečněji.

Stačí se jen podívat
Pomocí aplikace DJI GO můžete vidět vše, co vidí kamera a další informace o Mavicovi které potřebujete vědět, od životnosti akumulátoru po umístění, směr letu a mnoho dalších údajů.

Obsah balení

 • Kvadrokoptéra Mavic
 • Ovladač se systémem přenosu OcuSync
 • 3x Inteligentní akumulátor Li-Pol 11,4V/3830mAh
 • Nabíječ 50W
 • Sada vrtulí 5 párů
 • Micro SD karta 16GB
 • USB kabel
 • RC kabel (Lightning konektor)
 • RC kabel (Micro USB konektor)
 • Přepravní batoh
 • Nabíječ s autoredukcí 12V
 • Nabíjecí adapter pro 4 akumulátory
 • Nabíjecí redukce pro Power banky  

Podporované systémy a zařízení

Verze iOS v4.1.5.
Vyžaduje iOS 9.0 nebo novější. Kompatibilní s iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPad Air, iPad Air Wi-Fi + Mobilní, iPad mini 2, iPad mini 2 Wi-Fi + Mobilní, iPad Air 2, iPad Air 2 Wi-Fi + Mobilní, iPad mini 3, iPad mini 3 Wi-Fi + Mobilní, iPad mini 4 a iPad mini 4 Wi-Fi + Mobilní. Tato aplikace je optimalizována pro iPhone 7, iPhone 7 Plus.

Android verze v4.1.4.
Android verze 4.4.0 nebo novější. Kompatibilní s Samsung S8, Samsung S7, Samsung S7, Samsung S6, Samsung S5, Samsung NOTE4, Samsung NOTE3, Samsung tabulky 705c, Ascend Mate 9, Ascend Mate 7, Huawei P10 Plus, Huawei Honor 8, Huawei P8 Max, , Xiaomi 5, Google Nexus 6, Nexus 9, Google Nexus 7 II, LG V20.

Podpora dalších dostupných zařízení je ve fázi testování a jejich vývoj pokračuje.

Na tento produkt je poskytována profesionální technická podpora, autorizovaný záruční i pozáruční servis a součástí balení je plnohodnotný český návod k použití.

FAQ

Produkt

Jaký je hlavní rozdíl mezi Mavicem a Phantomem 4?
Mavic je menší, lehčí, a přenosnější díky skládací konstrukci. Nový systém přenosu obrazu OcuSync má větší rozsah a rozlišení 1080p. Oproti tomu je Phantom 4 má větší rozměry, a tím dosahuje vyšší maximální rychlosti, a odolává větru o větší síle.
Opotřebuje se skládací systém Mavica a bude nutné jej vyměnit?
Skládací mechanismus byl testován na více než 5000 složení. Je nepravděpodobné, že by se během životnosti Mavica opotřeboval.
Jaký je rozdíl mezi kamerou Mavica a Phantoma 4?
Obě kamery mají stejné funkce, ale fotoaparát Mavic má menší úhel záběru, je schopen zaostřit nejméně na 0,5m a může být otočen o 90 ° pro portréty a selfies. Větší úhel záběru u modelu Phantom 4 je vhodnější pro lepší zobrazování na šířku.
Je Mavic PRO vodotěsný?
Není. Vzhledem k tomu, že podvozek je nízký a nachází se těsně na terénem je nutné startovat a přistávat na vhodném místě, ketré je ploché a bez kaluží.
Lze nastartovat Mavic Pro i pokud jsou ramena sklopená?
Ano. Mavic Pro namá žádný sensor který by hlídal rozevření ramen.
Jaké jsou hlavní rozdíly mezi Mavic Pro a Mavic Pro Platinum?
Maximální čas letu Mavic Pro Platinum se zvýšil na 30 minut a hladina hluku se snížila o 4 dB.
Spodní část trupu dronu Mavic se výrazně zahřívá. Bude to mít vliv na dron, pokud jej používám po dlouhou dobu?
Mavic produkuje velké množství tepla, protože obsahuje 24 vysoce výkonných procesorů. Vestavěný ventilátor a spodní kovová část byla navržena tak, aby pomohla při rozptylu tepla.
Jaké jsou hlavní rozdíly mezi Spark a Mavic Pro?
Kromě toho, že je Spark menší a lehčí, je navržen zejména pro uživatelské pohodlí. Pokročilé ovládání gesty umožňuje uživateli ovládat vzlétání, navádění a přistávání pouhými pohyby rukou. Pro intuitivnější ovládání je Spark vybaven režimem TapFly, který umožňuje dron navádět stisknutím přesného místa na displeji, jehož směrem dron poletí. V módu QuickShot dron létá podle přednastavené trasy, a v průběhu natáčí krátká videa ve filmové kvalitě. Spark tak umožňuje bezproblémové profesionální ovládání. Na druhou stranu Mavic Pro je vybaven výkonnější kamerou, která poskytuje záběry v rozlišení až 4K (narozdíl od 1080p u modelu Spark), dokáže létat déle a disponuje přenosovým systémem OcuSync, který je vhodný na focení ze vzduchu na velké vzdálenosti. Pro podrobnější informace navštivte: https://www.stablecam.com/presentation/spark

Kamera

Jak povolit automatické ostření kamery Mavic Pro?
Zaostření je nezbytné pro zachycení perfektních snímků. Aktivace automatického ostření:
1. Klepněte na obrazovku v rozhraní fotoaparátu aplikace DJI GO 4.
2. Dlouhým stiskem obrazovky povolíte automatické ostření při použití režimů ActiveTrack, TapFly a Gesture. (Tato funkce musí být povolena v obecných nastaveních)
3. Zaostřete obraz stisknutím přizpůsobitelného tlačítka. Ve výchozím nastavení je to tlačítko C1, které může použít jak během normálního letu, tak při používání režimu inteligentních letů.
Při fotografování v režimu ručního zaostření jsou snímky rozmazané, dokonce i při pohybu posuvníku až na nekonečné zaostření. Proč?
Rozsah zaostření Mavic je 0,5 m až nekonečno. Zaostřujte podélnou lištou, dokud nedosáhnete bodu zaostření. Okamžité nastavení ostření "na nekonečno" nezaručuje nejlepší ostrost snímku.
Lze zoomovat během natáčení?
Mavic Pro podporuje digitální zoom 2x, ale nepodporuje optický zoom. Lze přiblížit nebo oddálit obraz přitažením snímku na obrazovce telefonu během snímání nebo stisknutím přizpůsobitelných tlačítek.
Jak vstoupím do režimu Portrét?
Přejeďte prstem na obrazovce zleva do prava a klepněte na ikonu Portrét / Krajina nebo si nastavte tento mód pomocí přizpůsobitelných tlačítek.
Jaký druh gimbalu má Mavic?
3osý
Lze odmontovat gimbal s kamerou?
Ne. Ostatní komponenty a kabely se mohou poškodit.
Jaký je úhlový rozsah kamery Mavic Pro?
Klopení: -90 ° až +30 °; klonění: 0 ° nebo 90 °

Remote & WiFi

Jaký je rozdíl mezi používáním dálkového ovladače pro ovládání Mavica a jeho ovládání pomocí Wi-Fi a smartphonu?
Dálkový ovladač Mavic využívá technologii přenosu signálu OcuSync společnosti DJI, čímž poskytuje rozšířený dosah až 7 km v otevřených prostorech bez rušení. Při použití smartphonu připojeného přes Wi-Fi je řízený rozsah cca 80 m a maximální letová výška je 50 m, takže je vhodný pro použití v krátkém dosahu, jako je mód selfies, nebo pro nastavení ActiveTrack. Fotografie a videa můžete také stahovat přímo z Mavic do mobilního zařízení pomocí Wi-Fi. Přesunutím přepínače režimu řízení na pravé straně dronu můžete snadno zvolit režim Wi-FI nebo RC v závislosti na typu přenosu, který potřebujete.
Jak mohu změnit režim ovládání dronu z RC ovladače na WiFi?
Nejprve se ujistěte, že je dron vypnutý. Potom otevřete malý kryt na pravé straně dronu, kde posunutím přepínače doleva či doprava volíte požadované ovládání.
Jaká velikost smartphonu se vejde do dálkového ovladače Mavic Pro?
Do dálkového ovladače Mavic Pro lze použít smartphone o tloušťce 6,5-8,5 mm a délce až 160 mm bez pouzdra na telefon. Telefony a tablety větší než tyto, nejsou vhodné pro bezproblémové uchycení.
Lze použít běžný kabel USB pro připojení telefonu k dálkovému ovladači?
Ano, je to možné. Nicméně jako nejvhodnější je doporučeno používat kabel přiložený k dálkovému ovladači.
Jaké kabely k dálkovému ovladači jsou součástí balení?
Balení obsahuje tři kabely: jeden kabel s Lightning konektorem, jeden se standardním konektorem Micro-USB a další s konektorem USB typu C
Jaký je výchozí název (SSID) WiFi a její heslo pro připojení?
Z bezpečnostních důvodů má každý Mavic vlastní SSID a heslo, které lze nalézt na nálepce na jednom z ramen dronu a nebo uvnitř prostoru pro baterii. Pro první použití můžete naskenovat kód QR pomocí aplikace DJI GO 4* nebo zadat heslo ručně pod nastavením připojení k Wi-Fi síti přímo v telefonu. (* K dispozici pouze pro zařízení Android).
Lze použít jinou aplikaci pro čtení QR kódu a následné připojení k letadlu přes Wi-Fi?
Ne. Pro připojení k vašemu letadlu musíte použít aplikaci DJI GO 4.
Jak nastavit SSID a heslo Wi-Fi?
Připojte se k vašemu Mavic přes výchozí Wi-Fi a poté v aplikaci DJI GO 4 v nastavení Camera View zadejte vaše nové jméno a heslo WiFi pro připojení.
Jak obnovit výchozí nastavení WiFi?
Zapněte Mavic v režimu Wi-Fi, stiskněte a podržte párovací tlačítko po dobu 5s.
Jaká je výhoda dual-band Wi-Fi?
Frekvence 2,4 GHz je starší, frekvence 5 GHz je novější. Vzhledem k tomu, že všechny Wi-Fi zařízení mohou využívat frekvenci 2,4 GHz, je tím pravděpodobnější, že bude trpět větším rušením. Frekvence 5 GHz není zatím tak rozšířená, tím je méně náchylná k rušení, ale ne všechny telefony ji podporují. Mezi tyto dvě frekvenční pásma můžete přepínat v nabídce Nastavení Wi-Fi v aplikaci DJI GO 4.
Jaká volně nastavitelná tlačítka má Mavic Pro?
Mavic má na dálkovém ovladači tři volně nastavitelná tlačítka (C1, C2 a 5D). Ve výchozím nastavení: C1: Zaostření na střed, C2: Přehrávání. Tlačítko 5D: NAHORU: Vycentrování kamery směrem dopředu, DOLŮ: sklopení kamery kolmo dolů, VLEVO: digitální přiblížení obrazu, VPRAVO: oddálení obrazu.
Má dálkový ovladač Mavic Pro výstup HDMI?
Ne.
Lze vypnout nebo změnit zvukový signál dálkového ovladače Mavic Pro Platinum?
Ne. Pípnutí slouží k varování nebo informování uživatelů v určitých situacích a nelze jej vypnout nebo změnit.
Podporuje Mavic Pro Platinum dva ovladače?
Ano.
Co dělá tlačítko Pause na dálkovém ovladači?
Poručí dronu vznášet se, což pozastaví jeho let.
Jaká je efektivní přenosová vzdálenost dálkového ovladače Mavic Pro?
FCC: 7 km, CE: 4 km (bez překážek, bez rušení).
Může být použit dálkový ovladač Mavic Pro Platinum s dronem Mavic Pro?
Ano.
Aplikace DJI GO říká "Disconnected". Jak to mohu napravit?
V aplikaci DJI GO se zobrazí zpráva "Odpojeno", pokud není dálkový ovladač připojen k mobilnímu zařízení. Postupujte takto:
1. Ujistěte se, že vaše mobilní zařízení je na seznamu schválených zařízení na webových stránkách společnosti DJI.
2. Zkontrolujte, zda je mobilní zařízení připojeno k dálkovému ovladači. Znovu připojte kabel USB nebo zkuste připojit jiný kabel nebo port USB.
3. V zařízeních Android zapněte možnost "Ladění USB" v části Vývojáři. Pokud je stále zobrazeno hlášení "Odpojeno", zkontrolujte, zda dálkový ovladač nabíjí mobilní zařízení. Je-li tomu tak, volí se "Nabíjení pouze mobilního zařízení" v nabídce USB. Zapněte fotoaparát (PTP) pod USB počítačem.

Pohon

Jaký je rozdíl mezi standardním konektorem Micro USB a konektorem Reverse Micro USB na kabelu dálkového ovladače?
Standardní konektor Micro USB je kompatibilní s: Samsung, Huawei, Motorola a dalšími. Reverse Micro USB Connector je kompatibilní s: HTC, Mi, OPPO a dalšími. U Sony, VIVO a u dalších značek se kompatibilita může lišit. Dávejte pozor, abyste zvolili správný typ konektoru pro váš telefon.
Je nutné sundávat vrtule pro přepravu?
Není. Pouze je sklopte směrem k sobě.
Co se stane, pokud nejsou vrtule před zahájením letu plně rozevřeny?
Jakmile se rotory začnou točit, odstředivá síla automaticky zatlačí vrtule do správné polohy, takže není nutné je dokonale rozevřít.
Motory Mavicu nejsou ve stejné rovině. Bude to ovlivňovat jeho letový výkon?
Ne.
Jaká je nejvyšší úroveň větru, ve které může Mavic letět?
Mavic je schopen odolávat větru úrovně 5 Beaufortovy stupnice, nazývaný také čerstvý vánek. Ten je definován jako rychlosti větru 29-38 km/h (8-10,5 m/s)
Jak daleko může Mavic Pro letět s plnou baterii?
Za klidného počasí a za ideálních podmínek může Mavic Pro letět až 13 kilometrů při rychlosti 50 km/h. Dolet v běžném prostředí se bude lišit dle aktuálních povětrnostních podmínek a proto je nutné vždy sledovat stav baterie.
Proč má Mavic delší dobu letu než čas pro vznášení?
Díky rotorovému systému optimalizovanému pro dopředný let a aerodynamickému designu trupu, Mavic spotřebovává méně energie během letu, než když se pouze vznáší. To je důvod, proč je schopen létat 27 minut, zatímco vznášet se jen 24 minut.

Přenos videa

Jaká je hlavní výhoda přenosového systému OcuSync?
OcuSync umožňuje dosah až 7 km se zvýšenou odolností proti rušení a vyšší přenosovou propustností. V kratších intervalech lze streamovat s rozlišením 1080p a také umožňuje stahování fotografií a videa rychlostí až 40 Mb/s.
Jaké je rozlišení živého náhledu přenášeného pomocí systému OcuSync?
Uživatelé mohou ručně přepínat mezi 1080p a 720p. Nicméně se nedoporučuje používání rozlišení 1080p v případě výskytu silného elektromagnetického rušení nebo při přenosu na větší vzdálenost.
Jaká je přenosová ztráta systému OcuSync?
160 - 170 ms z kamery Mavic na obrazovku vašeho přístroje za ideálních podmínek.
Jaká je maximální přenosová rychlost videa Mavica?
60 Mb/s
Přepíná OcuSync rozlišení vysílaného videa mezi 720p a 1080p na základě prostředí?
Ne. Rozlišení můžete nastavit podle potřeby v aplikaci DJI GO.
Při ovládání dronu přes mobilní telefon signálem WiFi se po delší vzdálenosti obraz rozpadá nebo vypadává.
Signál WiFi je silně ovlivněn okolním prostředím. Relativně krátká vzdálenost může souviset s okolním rušením nebo výkonem WiFi mobilního zařízení.

Vizuální poziční systém

Jaký je rozdíl mezi rychlou kalibrací a pokročilou kalibrací?
Pokud systém Vision nefunguje normálně, můžete provádět rychlou kalibraci v aplikaci DJI GO 4 nebo připojit dron k počítači a provézt tak pokročilou kalibraci pro vyšší přesnost.
Jaký je rozdíl mezi Mavic Intelligent Vision Positioning System a Optical Flow Vision Positioning System
Pro dosažení přesného vznášení Mavic kombinuje dva typy snímačů, a to jak v předu, tak ve spodní části, . Proto nevyžaduje víc než členitý povrch a dostatek světla, aby byl schopen se stabilně vznášet až 13 metrů nad zemí. Oproti tomu, Optical Flow VPS vyžaduje informace od ultrazvukových senzorů, aby si doplnil svůj pohled na relief povrchu pod ním. Dokonce i když Mavic není schopen identifikovat referenční body na zemi, může stále spoléhat na své přední senzory vidění. Příkladem, který ukazuje rozdíl mezi systemem Mavic Intelligent VPS a Optical Flow VPS je, když se dron vrátí k vám, zatímco stojíte na balkoně. Při létání nad balkonem budou drony používající Optical Flow VPS přijímat data rozdílných informací - jednou bude výška nad zemí a druhá nad balkónem. Protože data nejsou kompatibilní, systém Optical Flow může být zmaten. Dalším příkladem je situace, kdy je země pod dronem pokryta vegetací. Rostliny a stromy neodrážejí zvuk tak dobře, jako jiné povrchy, což způsobuje, že ultrazvukové čidla systému Optical Flow nemohou shromažďovat údaje o výšce nad povrchem. Z toho plyne, že systém Mavic Intelligent VPS díky více informacím z více vstupů je robustnější a přesnější ve své funkčnosti.
Jaká je minimální vzdálenost a maximální rychlost letu, při které může Mavic letět a zároveň se vyhnout překážce?
Mavic se automaticky vyhne překážce, které je před ním ve vzdálenosti až 15 m při max. rychlosti letu 22 km/h.
Jaké jsou podmínky pro přesné přistání (Precision Landing)?
Precision Landing je aktualizovaná verze systému GPS RTH. GPS RTH potřebuje signál GPS dostatečně silný, aby inicioval Precision Landing, takže Mavic může být navigován zpátky do blízkosti vzletového bodu. Poté musí být dron schopné vizuálně rozpoznat povrch odkud vzlétlo, například kameny nebo jiný, stejně unikátní povrch. Rozsáhlý rovnoměrný povrch, jako písek či asfaltové parkoviště není vhodný pro Precision Landing. Nakonec si Mavic potřebuje udělat záběry země během vzletu, aby vizuálně zaznamenal místo vzletu (automaticky). To znamená, že Mavic by měl být dostatečný čas během svého vzletu nad bodem vzletu, ve výšce cca 10 m, místo toho, aby okamžitě odlétl.

Baterie a nabíječ

Může nabíječka Mavic nabíjet jak baterii letounu, tak dálkový ovladač?
Ano, může nabíjet baterii a další dvě zařízení současně, prostřednictvím rozhraní USB. K úplnému nabití všech zařízení však bude zapotřebí více času.
Používá Mavic Intelligent Flight battery?
Ano. Je vybaven inteligentní letovou baterií DJI, která ukládá data a má samovybíjecí schopnost.
Podporuje baterie Mavic rychlé nabíjení?
Ano. Inteligentní letový akumulátor Mavic podporuje rychlé nabíjení až 2C s maximálním nabíjecím výkonem 100 W. Nominální výkon nabíječky Mavic je 50 W a jmenovitý výkon autonabíječky Mavic je 78 W. Při použití nabíjecího rozbočovače Advanced Mavic s adaptérem 100 W může být baterie nabíjena na 100 W.
Co je to Mavic Charging Hub? Jaký je rozdíl mezi oběma verzemi Mavic Charging Hub?
Nabíjecí stanice umožňuje nabíjet současně až 4 baterie. Aby bylo možné, co nejrychleji nabíjet baterie do plného stavu, jsou Inteligentní letové baterie nabíjeny postupně podle úrovně vybití, od nejméně po nejvíce vybité. Mezi oběmi stanicemi však existují dva hlavní rozdíly. Za prvé, standardní nabíjecí hub podporuje pouze nabíječku baterií Mavic 50 W a nabíječku do auta Mavic, zatímco pokročilá verze také podporuje nabíječku baterií 100 W a nabíječku do auta od přístroje Phantom 4. Za druhé, pokročilá verze nabíjecí stanice kontroluje napětí každého článku baterie a tím zlepšuje účinnost nabíjení. Když nabíjení jednoho akumulátoru vstoupí do druhé poloviny fáze nabíjení, další baterie vstoupí do první poloviny fáze nabíjení. Při nabíjení 4 baterií vybitých na 15 % můžete díky nabíječce Phantom 4 100 W a Advanced charger HUB mít plně nabité baterie za 140 minut, zatímco standardní verze s nabíječkou Mavic 50 W budete potřebovat 270 minut.
Co je to POWER BANK adaptér pro baterie Mavic?
Tento adaptér lze připojit k Inteligentní letové baterii Mavic a přeměnit ji tak na POWER BANKu. Díky své vysoké kapacitě může tato baterie i s 25% nabitím plně nabít ovladač Mavic nebo iPhone 6.
Jaký je maximální výstupní proud POWER BANK adaptéru pro baterie Mavic?
Adaptér má dva porty USB, které lze použít současně. Výstupní napětí je 5V a maximální proud je 2x2A.
Jaká je kapacita Mavic Intelligent Flight Battery?
3830 mAh.
Jak dlouho trvá dobití Inteligentní letové baterie Mavic?
Dobíjení baterie se základní nabíječkou trvá přibližně 80 minut.
Jaký je rozsah nabíjecích teplot pro inteligentní letovou baterii Mavic?
Od 5 °C do 40 °C.
Jaké je napětí a výkon nabíječky Mavic?
Napětí je 13,05 V a výkon je 50 W.
Jak mohu upgradovat firmware inteligentní baterie Mavic?
Při aktualizaci dronu se baterie aktualizuje. V aplikaci se zobrazí výzva. Posunutím posuvníku aktualizujte baterii.
Může být baterie Mavic Pro Platinum použita v Mavic Pro?
Ano.
Mohu dálkový ovladač Mavic dobíjet pomocí Power banky?
Nedoporučuje se nabíjet dálkový ovladač Power bankou. Mohlo by dojít k poškození coulometru. Údaje o stavu nabití baterie dálkového ovladače mohou být nesprávné neboť odběr baterie může být vyšší než rychlost jejího nabíjení.

Příslušenství

Kolik baterií lze nést v ramenní tašce pro DJI Mavic?
Celkem čtyři baterie. Jednu zasunutou přímo v dronu, druhou v dolní části tašky a dvě v postranních kapsách.

Firmware

Pokud používám aplikaci DJI GO 4 k aktualizaci firmwaru dronu, mohu aktualizaci spustit na pozadí, zatímco používám jiné aplikace?
Ne. DJI GO 4 nahlásí chybu aktualizace a budete se muset znovu připojit k internetu a znovu aktualizaci spustit.
Mohu se po úspěšném stažení firmwaru odpojit od internetu a pokračovat v aktualizaci?
Ano.
Bude aktualizace úspěšně dokončena, pokud je úroveň baterie dronu nebo regulátoru nižší než 50%?
Aktualizace se automaticky nespustí, pokud jsou úrovně baterii nižší než 50 %. Po stažení firmwaru se proto ujistěte, že dron a ovladač mají dostatečnou kapacitu k pokračování aktualizace. Aktualizace však bude i nadále pokračovat, pokud kapacita baterie klesne pod 50 %.
Bude dálkový ovladač aktualizován při aktualizaci dronu přes USB?
Ne. V tomto případě bude aktualizováno pouze dron. Při aktualizaci v programu DJI Assistant 2 postupujte podle níže uvedených pokynů.
1. Aktualizace dálkového ovladače samostatně: Vypněte dron a připojte dálkový ovladač k počítači přes USB.
2. Aktualizace dronu samostatně: Připojte pouze dron k počítači přes USB.
3. Chcete-li aktualizovat dron a dálkový ovladač společně: Zapněte dron a dálkový ovladač a vyčkejte na spárování, poté připojte dálkový ovladač k počítači přes USB.
Když je dálkový ovladač připojen přes USB, počítač a DJI Assistant 2 přestanou reagovat. Proč?
Dálkový ovladač nepodporuje rychlé přepnutí USB. Před připojením k počítači se ujistěte, že je dálkový ovladač vypnutý. Až po připojení k PC dálkový ovladač zapněte.
Co se stane, pokud se verze firmwaru baterie bude lišit od verze firmwaru dronu po aktualizaci?
DJI GO 4 kontroluje stav verze firmwaru pro všechna zařízení. Pokud se vyskytne nějaký problém, postupujte podle pokynů v DJI GO 4 pro další aktualizaci.
Mohu aktualizovat DJI Mavic přes aplikaci DJI GO 4, když ovládám dron pouze přes WiFi (telefonem)?
Ne, v tomto případě nelze dron aktualizovat. Lze však aktualizovat další součásti (baterie, kamera) aktuální verzí firmwaru (pokud je stažen v telefonu).
Co je třeba udělat, když se dálkový ovladač po aktualizaci odpojí od dronu a není již spárován?
Postupujte prosím podle pokynů v uživatelské příručce a znovu spárujte dálkový ovladač a dron. Zkontrolujte nejnovější čísla verzí, abyste se ujistili, že oba byly správně aktualizovány.
Pokud se aktualizace stále nedaří, zkuste následující kroky:
1.Zkontrolujte, zda je před aktualizací úroveň baterie nejméně 50%.
2.Zkontrolujte, zda jste během aktualizace nevypnuli zařízení. Pokud ano, zapněte jej.
3.Odpojení od internetu během stahování firmwaru vede k selhání aktualizace. Avšak po stažení firmwaru můžete odpojit dron od počítače a spustit aktualizaci. Po dokončení aktualizace znovu připojte dron k počítači přes USB. DJI GO 4 zobrazí, že aktualizace je 100% dokončena.
4.Pokud selhání aktualizace přetrvává nebo se dálkový ovladač nespojuje s letadlem, mohou existovat nesrovnalosti firmwaru mezi zařízeními. V tomto případě pomocí nástroje DJI Assistant 2 v počítači aktualizujte samostatně každé zařízení na poslední verzi. Je běžné, aby se dálkový ovladač během aktualizace několikrát restartoval. Při propojení s letadlem se dvakrát odpojí a znovu připojí.

Aplikace

Lišta aktualizace se v průběhu procesu zasekla. Co je třeba udělat?
Obě zařízení mají různé rychlosti aktualizace. Bude to trvat přibližně pět minut pro dálkový ovladač, deset minut pro dron a 15 minut pokud aktualizujeme obě zařízení současně. Pokud aktualizace trvá déle, zkontrolujte připojení k síti a kabel USB nebo vše vypněte, restartujte a zkuste to znovu.
K čemu slouží režim TapFly?
Režim TapFly slouží k rychlému určení směru, kterým má dron letět. Klikněte na mobilu/tabletu na místo a dron poletí přednastavenou rychlostí právě do tohoto místa. Směr letu lze během letu změnit pomocí aplikace.
Jakým způsobem se ukončuje režim Inteligentního letu u DJI Mavic?
Přepínač režimu letu je nutné přepnout do režimu Sport nebo stisknout a držet tlačítko RTH na ovladači.

Software

Co mám dělat, když chci v režimu Gesture vyfotit sám sebe?
V režimu Gesture je pravděpodobné, že pohyb rukou bude lépe detekován než pohyb prstů. Chcete-li udělat selfies v režimu Gesture, roztáhněte ruce vlevo a vpravo.
Jak mohu změnit předmět sledování v režimu ActiveTrack?
Po výběru objektu v režimu ActiveTrack můžete dvěma prsty vytvořit obdélník na obrazovce a zaměřit tak objekt do rámečku.
Co dělá nová funkce Tripod Mode? Pomůže vám zlepšit kvalitu snímků pořízených v noci s dlouhou expozicí?
Tripod mód (stativový režim) je navržen tak, aby zpomaloval pohyb dronu, což uživatelům umožňuje pracovat přesně. Režim stativu není navržen tak, aby pomáhal s noční fotografí s dlouhou expozicí.

© 2020, STABLECAM s.r.o - Oficiální distributor DJI

Ke správnému fungování internetového obchodu a k analýzám návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím. BERU NA VĚDOMÍ